Wyłączenie dźwięku aparatu w Androidzie ICS

Okazuje się, że po upgrade Motoroli RAZR XT910 do Androida 4.0.4 ICS (Ice Cream Snadwich) nie ma możliwości wyłączenia dźwięku aparatu fotograficznego (migawki i autofokusu). Rozwiązanie znalazłem oczywiście na nieocenionym forum XDA Developers. Oto jak ono wygląda.

Przede wszystkim musimy zrootować nasz telefon (powyższe rozwiązanie sprawdziłem na Motoroli RAZR XT910, ale podejrzewam, że na innych telefonach powinno być podobnie). W przypadku Motoroli RAZR XT910, instrukcję rootowania przedstawiłem w tym wpisie. Następnie musimy zainstalować jakiś eksplorator plików, ja ze swej strony polecam rewelacyjny X-plore File Manager. Program znany (i lubiany) jeszcze z Symbiana, ale pod Androidem to już prawdziwy szwajcarski scyzoryk – 2-panelowy, obsługuje archiwa ZIP, RAR, APK, umożliwia dostęp do serwerów FTP, zasobów udostępnionych przez Sambę, dysków sieciowych czy Picasy. Do tego szalenie wygodny i intuicyjny.

X-plore

X-plore

w ustawieniach naszego ekspiratora musimy włączyć dostęp do katalogów systemowych z możliwością zapisu.

Dostęp Root

Dostęp Root

Otwieramy do edycji plik /system/build.prop i odszukujemy (gdzieś pod koniec) fragment:

i zmieniamy na:

Edycja build.prop

Edycja build.prop

Dla bezpieczeństwa możemy przywrócić zwykły dostęp do katalogów systemowych w naszym eksploratorze. Po czym restartujemy telefon. Teraz po wejściu do aparatu pojawi się nowa opcja – Sygnał migawki.

Sygnał migawki

Sygnał migawki

Brak możliwości komentowania.