Proste rozwiązanie problemów z dźwiękiem w tvtime

tvtime to aplikacja dla Linuksa, która pozwala na oglądanie telewizji na komputerze wyposażonym w kartę TV naziemnej lub odbiornik cyfrowej telewizji satelitarnej DVB-S.

tvtime a kamera USB z mikrofonem

Jeśli posiadamy kamerę USB z mikrofonem tudzież inne dodatkowe urządzenie dźwiękowe, próba uruchomienia naszego programu telewizyjnego na Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat lub 10.4 Lucid Lynx może skończyć się takim komunikatem:

po czym program zakończy działanie. Rozwiązaniem jest downgrade aplikacji do wersji z Ubuntu 9.10 Karmic Koala. Tak więc ściągamy wersję odpowiednią do architektury i instalujemy:

Dzięki te ostatniej komendzie zatrzymamy pakiet, co zapobiegnie automatycznej aktualizacji.

tvtime a brak OSS w Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat

Twórcy Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat zdecydowali, że nie będzie on obsługiwał starego OSS. Tak się niestety składa, że nasze program telewizyjny z niego korzysta. Jedynym rozwiązaniem, by mieć wsparcie dla OSS jest samodzielna kompilacja kernela. Ale w tym konkretnym przypadku możemy ten problem obejść bez kompilacji jądra. Otóż jeśli nasza karta TV podaje dźwięk analogowy na którejś z wejść karty dźwiękowej, wystarczy wyłączyć wyciszenie na tym wyjściu w jakimkolwiek mixerze i mam dźwięk. Aby cała operacja była jak najmniej kłopotliwa proponuję utworzyć skrypcik tvtime-nooss:

Wejście jak i poziom głośności (tu 80%) możemy oczywiście zmienić w zależności od potrzeb.

Kopiujemy ten skrypcik do /usr/bin:

I modyfikujemy aktywator, tak aby uruchamiał nasz wcześniej stworzony skrypcik:

Zaletą tego rozwiązania (lub raczej obejścia problemu) jest jego prostota, wadą brak możliwości regulowania głośności wprost z naszego programu telewizyjnego. Choć i to można obejść np. sterując mixerem z pilota.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments