Adobe Flash Player na Androidzie ICS

Adobe Flash Player to taka technologia, na której wszyscy wieszają psy, ale jednocześnie bardzo popularna. Jej brak może odciąć nam dostęp do niektórych stron. Jeśli więc, jako posiadacze telefonu z Androidem 4.0.x ICS (Ice Cream Sandwich), nie chcielibyście wbrew decyzji wielkich koncernów, z niej rezygnować poniżej przedstawiam 2 proste metody instalacji odtwarzacza.

Instalacja Adobe Flash Playera poprzez Google Play

Przechodzimy pod ten adres. Klikamy na INSTALL. W razie potrzeby logujemy się do Google’a. Wybieramy nasz telefon (jeśli mamy więcej niż jeden) na koniec klikamy INSTALL.

Send Adobe Flash Player to selected device

Send Adobe Flash Player to selected device

Po chwili na nasz telefon zostanie ściągnięty i zainstalowany Adobe Flash Player.

Adobe Flash Player will be downloaded

Adobe Flash Player will be downloaded

Co ciekawe, mimo tego, że Adobe Flash Player nie jest oficjalnie wspierany na Androidzie ICS, to mimo wszystko nadal jest aktualizowany. Podczas aktualizacji telefon przypomni nam, że Technologia Flash nie jest już obsługiwana, co oczywiście ignorujemy.

Instalacja Instalacja Adobe Flash Playera z pliku APK

Druga metoda, może nawet mniej kłopotliwa polega na ręcznym ściągnięciu pliku aplikacji i zainstalowaniu jej w telefonie. Aby to jednak było możliwe, musimy upewnić, że mamy włączoną możliwość instalacji aplikacji z nieznanych źródeł. W Tym celu przechodzimy do Ustawień systemu -> Zabezpieczenia i zaznaczymy Nieznane źródła.

Zezwalaj na instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł

Zezwalaj na instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł

Niezależnie od obranej metody instalacji, pojawi się ostrzeżenie, że Technologia Flash nie jest już obsługiwana, które oczywiście ignorujemy.

Technologia Flash nie jest już obsługiwana

Technologia Flash nie jest już obsługiwana

Działanie odtwarzacza przetestowałem na stronie spryciarze.pl na której, bez niego nie wyświetlały się filmiki. Nie gwarantuję oczywiście, że Adobe Flash Player zadziała na każdym modelu telefonu z Androidem ICS. W każdym razie u mnie na Motoroli RAZR XT910 z Androidem 4.0.4 ICS (Ice Cream Sandwich) działa dobrze.

Brak możliwości komentowania.